SKARBNICA WIEDZY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

SKARBNICA WIEDZY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

W dniu 07.11.2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzciance odbyły się wykłady połączone  z indywidualnymi konsultacjami dla osób z niepełnosprawnością.
Spotkanie zorganizowane było przez Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych Oddział Regionalny w Poznaniu w ramach realizowanego programu "Co każdy z niepełnoprawnością wiedzieć powinien 2018."
Program realizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków PFRON.
Każdy z uczestników mógł skorzystać z wykładów i porad psychologa, fizjoterapeuty, prawnika i doradcy zawodowego.
Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze, przy dużym zainteresowaniu uczestników.
Kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie lutego i marca. Tematem będą rozliczenia roczne z Urzędem Skarbowym,  a wykładowcą będzie dr prawa p. Michał B. Tomczak z Krajowej Rady Konsultacyjnej do spraw Osób Niepełnosprawnych.
Justyna Feciuch

JESIEŃ ŻYCIA JEST PIĘKNA

JESIEŃ ŻYCIA JEST PIĘKNA

W minionym tygodniu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzciance uroczyście i w rodzinnej atmosferze obchodzono Dzień Seniora. W spotkaniu udział wzięli Pan Krzysztof Czarnecki-Burmistrz Trzcianki wraz z małżonką oraz Edward Joachimiak wraz z małżonką. Nie zabrakło też Pani Grażyny Zozula -zastępcy Burmistrza Trzcianki.
Z zaproszenia skorzystał również proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Trzciance, ksiądz Wawrzyniec Skraba.
Wszyscy zaproszeni goście skierowali do naszych Seniorów życzenia oraz wiele ciepłych słów.
Korzystając z okazji, że w spotkaniu brali udział włodarze gminy Trzcianka, Kierownik Ośrodka Pani Ewa Januszkiewicz-Goroszkin podziękowała Im za pamięć, za pomoc oraz za to, że w czasie trwania kadencji, często pochylali się nad problemami związanymi z funkcjonowaniem Ośrodka.
Pani Kierownik Ewa Januszkiewicz-Goroszkin wspomniała słowa Benjamina Franklina "Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu", dlatego też życzyła zebranym, by nigdy nie mieli czasu...
Pan Burmistrz wraz z Zastępczynią oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyli seniorom okolicznościowe kubki oraz słodycze.
Spotkanie trwało do godzin wieczornych, przy smacznym jedzeniu, śpiewach i tańcach czas minął bardzo szybko.

STOP PRZEMOCY - spotkanie

W dniu dzisiejszym w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzciance odbyło się spotkanie z udziałem Pana Krzysztofa Czarneckiego Burmistrza Trzcianki, Pana Jakuba Namerły- Komendanta Komisariatu Policji   w Trzciance, Pana Grzegorza Kazarynowicza- Kierownika Wydziału Prewencji, Pana Łukasza Kowalczyka- dzielnicowego Komisariatu  w Trzciance, Pani Iwony Kurczewskiej i Agnieszki Klepianowskiej kuratorów II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzciance, które przyszły wraz z Panią wicedyrektor Joanną Król oraz pracowników MGOPS.

2 października to ważny dzień dla każdego z nas - zarówno tego najmłodszego, jak i starszego - jest to Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Święto to zostało zatwierdzone dopiero w 2007 roku na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.
Data 2 października została wybrana ze względu na rocznicę urodzin indyjskiego pioniera strategii działania bez przemocy-Mahatmy Ghandiego.
W dniu dzisiejszym, jak i również w każdym innym powinna przyświecać jedna zasada - zasada unikania przemocy.
Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy jest Naszym Dniem, ale również każdy następny dzień powinien być tak samo radosny i bezpieczny.
Burmistrz Trzcianki wyraził swoje zadowolenie z udziału dzieci w akcji oraz podkreślił jak ważna jest bezinteresowna pomoc innym.
Dzieci, które wykonały prace na temat "Instytucje wspierające w sytuacjach zagrożenia" zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Burmistrza Trzcianki Pana Krzysztofa Czarneckiego.
Wszystkim gościom dziękujemy za udział w spotkaniu.
Ewa Januszkiewicz Goroszkin

STOP MANIPULACJI

STOP MANIPULACJI!

W dniu 24.09.2018 r. w świetlicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzciance odbyło się spotkanie na temat: STOP MANIPULACJI! NIE KUPUJ NA PREZENTACJI! Spotkanie poprowadził przedstawiciel Fundacji Inicjatyw Obywatelskich pan Kazimierz Danielewski. Mamy nadzieję, że informacje przekazane przez Pana Kazimierza ustrzegą naszych seniorów (i nie tylko!) przed wykorzystaniem i zmanipulowaniem podczas prezentacji oraz wizyty akwizytorów.

POŻEGNANIE LATA

POŻEGNANIE LATA

W środę 19.09.2018 r. pensjonariusze świetlicy działającej przy MGOPS w Trzciance razem z członkami Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów "Przyjaciele na zawsze" spotkali się w gościnnym gospodarstwie Pani Grażyny i Pana Andrzeja, w Rychliku. Przy grillu, tańcach i śpiewach, które trwały do późnych godzin popołudniowych, uczestnicy spotkania żegnali się z odchodzącym latem (pomimo, że pogoda dopisała i przypominała raczej sierpień niż koniec lata).
Pożegnanie lata będzie miało ciąg dalszy, ponieważ uczestnicy spotkania wyjeżdżają jeszcze w tym miesiącu do Torunia i Ciechocinka.
Życzę udanego wyjazdu i wspaniałej pogody. Ewa Januszkiewicz- Goroszkin.

KOLEJNY JUBILEUSZ

KOLEJNY JUBILEUSZ

W minionym tygodniu Pani Albina O. obchodziła swoje 105 urodziny.

Dostojną Jubilatkę odwiedziła Kierownik MGOPS w Trzciance Ewa Januszkiewicz-Goroszkin.
Pani Albinie życzymy zdrowia i dobrego samopoczucia.
Śpiewamy także nie 100 a 200 lat, niech żyje żyje nam.

STOP PRZEMOCY - cd

STOP PRZEMOCY

Dzisiejszego dnia odbył się ostatni dyżur dotyczący akcji "Stop przemocy".

W dyżurze uczestniczyli jak zawsze specjaliści: pracownicy socjalni, kuratorzy zawodowi, koordynator Punktu Pomocy Kryzysowej oraz przedstawiciele Komisariatu Policji w Trzciance.

Informujemy, że dnia 2 października 2018 roku nastąpi oficjalne zakończenie i podsumowanie całorocznej akcji. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do udzielenia pomocy wielu ludziom w potrzebie i otrzymali Oni potrzebne wsparcie.

PAMIĘTAJCIE NIE JESTEŚCIE SAMI!!! PRZEMOCY MÓWIMY NIE!!!JUBILEUSZ

JUBILEUSZ

Jeden z uczestników naszej świetlicy obchodził dzisiaj 80-te urodziny.

Cała grupa odśpiewała Jubilatowi tradycyjne 100 lat, wszyscy składali najpiękniejsze życzenia....

Drogi Jubilacie! Długich lat życia w zdrowiu i wspaniałej atmosferze......

REMONT

Remont w MGOPS

MGOPS w Trzciance otrzymał środki finansowe z budżetu gminy na wyremontowanie dwóch łazienek, w tym jedna została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto stołówka i korytarz główny zostały wyposażone w nową wykładzinę, a ściany w tych pomieszczeniach  zostały pomalowane jasnymi kolorami.

Przeprowadzone prace remontowe przyczynią się do lepszego wizerunku Ośrodka, co umili pracę pracownikom oraz wizyty naszych podopiecznych.

Powitanie nowej księgowej

Powitanie nowej księgowej w MGOPS w Trzciance

Do zespołu pracowników MGOPS dołączyła Pani Małgorzata Kaczorowska, która będzie pełnić funkcje głównej księgowej . Pani Kaczorowska została serdecznie przyjęta przez pracowników oraz Pana Burmistrza Krzysztofa Czarneckiego i Z-cę Burmistrza Panią Grażynę Zozula. Pani Małgorzacie  życzymy zadowolenia z nowej pracy.